Czasem igiełką, czasem szydełkiem a czasem drutami popełnię COŚ .......
Kategorie: Wszystkie | Druty | Haft | Różności | Szydełko
RSS
niedziela, 24 marca 2013

na koniec zimy. Przez cały sezon byłam zdrowa a tu od dwóch dnia katar, chrypa i ból gardła :-( Oj już i ja wiosny chcę....

Stwierdziłam u siebie na 100% groźną chorobę - blogocholizę. Jestem uzależniona od codziennego odwiedzania różnych blogów robótkowych. W swoich zakładkach mam zapisanych 378 blogów hafciarskodrutowych, a jeszcze szyciowe i kulinarne - dużo tego. No i zamiast samej coś dziergać to patrzę, podziwiam i planuję, no i wciąż te plany zmieniam, więc w efekcie nic nie powstaje. Widzicie jaka to groźna choroba :-/

Walcząc z blogocholizą jednak dłubię jakieś drobiazgi. Zrobiłam na drutach trzy berety ze świetnego opisu Lete - dwa czerwone i jeden beżowy. Zakup wzoru u Lete to chwilka i już można dziergać. No tak tylko ja po angielsku nic a nic, więc nieśmiało autorkę wzoru poprosiłam o pomoc. Dziewczyna w mig odpisała, wyjaśniła co trzeba i udało się, proszę oto "pawie beretki" :

Powiem Wam, że wzór jest super, robi się szybciutko i wbrew obawom - nietrudne. Lete dziękuję bardzo za wzór i za pomoc :-)

Zimą bardziej mnie ciągnie do drutów ale chyba idzie wiosna, bo i krzyżyki coraz głośniej wołają. Zrobiłam dwa nieduże hafciki według wzoru zaczerpniętego z tego nieocenionego blogu. Popatrzcie proszę:

Będą z nich poduszki do pokoju syna. Będą w temacie poduszek pokażę jeszcze poduchy uszyte ze dwa miesiące temu:

Na drutach mam obecnie chustę od kompletu czerwonej beretki a na tamborku nieduży paryski samplerek, tutaj proszę zajawka:

Do zobaczenia następnym razem :D