Czasem igiełką, czasem szydełkiem a czasem drutami popełnię COŚ .......
Kategorie: Wszystkie | Druty | Haft | Różności | Szydełko
RSS
piątek, 29 lipca 2011

zaczęłam haftować i pokazuję zdjęcia:

i ciut bliżej

Czekam na dostawę brakujących mulinek i @ sklepu, mam nadzieję, że wszystkie kolorki będą. Sam wzór jest baaardzo przyjemny w haftowaniu, szybciutko przybywa :-)

środa, 27 lipca 2011

i zgłosiłam się do swojego pierwszego RR-a.

Na pewno wszyscy wiedzą, że "RR" to skrót od Round Robin, co oznacza wspólną zabawę kilku blogereg polegającą na wyszywaniu jednego wzoru. Po wyszyciu określonej części wzoru swoją kanwę posyła się dalej a na otrzymanej od kolejnej osoby kanwie wyszywamy następną część wzoru.

Przyznam się, że obserwuję w sieci zmagania wielu osób z RR-ami i byłam nieco zdziwiona niefrasobliwością niektórych osób bioracych udział w takiej zabawie. Przecież jest to zobowiązanie, które oprócz dobrej zabawy wymaga szacunku wobec pozostałych i wywiązania się z podjętego zadania.

No ale wróćmy do meritum...

Na przyjemne RR zapisałam się u eweliny, która zaproponowała bardzo sympatyczny wzór Sewing Room:

W zabawie bierze udział pięć osób: ewelina, marina, aldona, tina no i ja. Wzór jak widać rewelacyjnie dzieli sie pięć części i na każdą mamy miesiąc. Myślę, że to spokojnie wystarczy. Ja haftuję na białej kanwie 16 ct muliną DMC (krzyżyki dwoma nitkami,kontury jedną nitką) i powiem po cichutku, że już zaczęłam :-) Zdjęcia wkrótce.....